Klucz imbusowy długi z kulką 1/16" WERA 950 PKL Hex-Plus
Opis
Klucz imbusowy calowy długi z kulką Wera 950 PKL Hex-Plus 1/16"
Profesjonalny klucz imbusowy calowy z końcówką kulistą
Wera 950 PKL Hex-Plus to profesjonalny klucz imbusowy calowy przeznaczony do odkręcania i dokręcania śrub z gniazdem sześciokątnym w standardzie SAE (cale). Dzięki długiemu ramieniu zapewnia wysoki moment obrotowy, a końcówka kulista umożliwia wygodną pracę pod kątem do około 25°, co znacznie ułatwia dostęp do trudno położonych śrub.
Klucz został wykonany z wysokogatunkowej hartowanej stali narzędziowej i wyposażony w opatentowany profil Hex-Plus, który zwiększa powierzchnię styku z gniazdem śruby. Rozwiązanie to ogranicza ryzyko uszkodzenia gniazda imbusowego oraz pozwala przenosić większy moment obrotowy niż standardowe klucze sześciokątne.
Najważniejsze zalety
- Profesjonalny klucz imbusowy w standardzie calowym (SAE)
- Opatentowany profil Hex-Plus zwiększający powierzchnię styku ze śrubą
- Końcówka kulista (Ball End) umożliwiająca pracę pod kątem do około 25°
- Długie ramię zapewniające większy moment obrotowy
- Hartowana stal narzędziowa o wysokiej trwałości
- Odporność na zużycie i korozję
- Precyzyjne wykonanie gwarantujące idealne dopasowanie do gniazda śruby
Zastosowanie
Klucz doskonale sprawdzi się podczas prac:
- w przemyśle maszynowym,
- w motoryzacji,
- w serwisie urządzeń przemysłowych,
- w hydraulice siłowej,
- w utrzymaniu ruchu,
- w przemyśle morskim i stoczniowym,
- przy urządzeniach wykorzystujących śruby calowe SAE.
Dane techniczne
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Wera |
| Seria | 950 PKL Hex-Plus |
| Typ produktu | Klucz imbusowy calowy |
| Standard | SAE (cale) |
| Końcówka kulista | Tak (Ball End) |
| Profil roboczy | Hex-Plus |
| Długie ramię | Tak |
| Materiał | Hartowana stal narzędziowa |
| Wykończenie | BlackLaser – zwiększona odporność na korozję* |
*W zależności od wersji producenta.
Dlaczego warto wybrać technologię Hex-Plus?
Profil Hex-Plus opracowany przez firmę Wera zwiększa powierzchnię styku pomiędzy kluczem a gniazdem śruby. Dzięki temu nacisk rozkłada się bardziej równomiernie, co znacząco zmniejsza ryzyko wyrobienia gniazda imbusowego oraz umożliwia przenoszenie większych momentów obrotowych. Rozwiązanie to szczególnie sprawdza się podczas pracy z mocno dokręconymi lub wielokrotnie używanymi śrubami.
Dostępne rozmiary
Klucze z serii Wera 950 PKL Hex-Plus dostępne są w wielu rozmiarach calowych. Wybierz odpowiedni wariant z listy produktów.